POS

POS

Yeni Nesil Çözümler…

Perakende satışların belgelendirilmesi konusunda kural koyucu ve düzen sağlayıcı pozisyonunda ki “T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)” tarafından oluşturulan yeni kurallar “Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar (YNÖKC)” tebliği ile şekillendirilmiştir.

GİB’in oyunun kurallarını değiştirmesi ÖKC üretici firmaları tarafından sadece yeni tebliğe uygun fiziki ve yazılımsal koşulları yerine getirmek olarak algılandı ve maalesef “Mağazacılık Faaliyetlerinde Bulunan İşletmelerin İhtiyaçlarını” yeterince gözetilmedi.

İşte bu eksikliği hisseden helio tüm mağazacılık sektörünün (Toptan, Perakende, İhtisas) her büyüklükteki mağazacılık yapısına uygun yeni nesil pos çözümleri geliştirmiştir.

Bu çözümlerden ilki bilgisayar bağlantılı satış noktası terminalli yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar (YNÖKC-POS) üzerinde koşabilen GİB tarafından belirlenen “GMP” protokolü ile haberleşebilen toptan-perakende-ihtisas mağazacılığına özel satış noktası ön ofis yazılımıdır. 

İkinci olarak tüm mağazacılık türlerine ve büyüklüklerine ölçeklenebilen (Toptan/Perakende/İhtisas, Büyük Mağazacılık/Süpermarket/İndirim Mağazacılığı) Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımları (ERP) ile tam entegre, yönetilebilir, farklı veritabanlarında (MS SQL, Oracle, DB2) çalışabilen nerede ise bir ERP uygulaması yeteneklerinin tüm özelliklerini içeren Arka Ofis Uygulamasıdır (BackOffice).

Üçüncü olarak da Kredi Kartı-Banka Hesap Kartı nitelikli EMV onaylı Finansal Fon Transfer gerçekleştirebilen EFT Cihazları ile Yeni Nesil ÖKC’lerin birleşimi ile ortaya çıkan EFTPOS-YNÖKC cihazlarının (EFTPOS Kasa) yeteneklerine katma değerli çözümler getiren servis uygulamamızdır. Bu çözümümüz sayesinde EFTPOS Kasaların sınırlı özellikleri güçlendirilmiş  bu sayede bu basit, küçük ve ekonomik cihazlarda da promosyon, puan, çek ve indirim uygulamaları yapılabilir, crm ve stok yönetimi işlemleri gerçekleştirilebilir olmuştur.

Helio’nun yüksek teknolojisi ile ERP ve POS konusundaki inanılmaz tecrübelerinin birikimi olan POS çözümleri sayesinde sistem üniteleri, klavye, gösterge gibi donanımların değişikliğine gerek kalmadan hemen her marka satış noktası terminali tek bir yazılım platformuna kavuşuyor. Farklı alfabe ve veritabanı desteği sayesinde ülkemiz sınırları dışında da iddiasını ortaya koyan çözümlerimiz benzerleri ile kıyaslanamayacak özellik ve yeteneklere sahiptir.