Üretim

Üretim

İster büyük sanayi kuruluşu olsun isterse küçük bir imalathane. Hepimizin sorunu üretim planlama ve üretim maliyetlerini kontrol altında tutup doğru değeri hesaplayabilmek değil mi? Ancak farkettiniz mi kullandığınız çözümler yalnızca “Malzeme Planlama” ve kısmen “Standart Maliyetlendirme” yapabilmektedir.

Oysaki biz ürün üretilirken geçtiği her safhadaki “yarı mamül safha maliyeti”‘ni bilmek, malzeme planımızla birlikte kapasite kontrollü gerçek “üretim planlama”  yapabilmek, üretim sahasından bilgi toplayıp yükleme ve sevk emirlerini oluşturabilmek isteriz. Ayrıca müşteri profili inşaat sektörü olan mobilya kapı üretiminde olduğu gibi 4 paket ten tek bir takım (Kanat, Başlık Kasa-Pervaz, Yan Kasa-Pervaz, Aksesuar Seti) oluşturmak istemez miyiz? Yani siparişi müşteriden X kodlu Ürün Takımı olarak alıp bunun parçalara ayrılarak üretim iş emirlerinin oluşturulması, üretim sonrası paketler halinde sevk irsaliyesinin düzenlenmesine rağmen ekstra efor sarf etmeden X kodlu Ürün Takımı olarak tek kalemde faturalayabilmek.

Üretim sahasında kiosklar yardımı ile tüm operasyonların ilgili makinelerde kaç kişi ile ne kadar sürede gerçekleştirildiği, çıktı miktarlarının ve sürelerinin kayıt altına alınması da üretim yönetimi yazılımlarımız ile pekala mümkün.

Malzeme Planlama, Kapasite Kontrollü Üretim Planlama, Üretim İş emirleri, Operasyon ve Makine Yönetimi gibi tüm süreçler işletmeniz de kullandığınız kurumsal kaynak planlaması yazılımı ile tam entegre çalışabilmektedir.